ÜDY Belgesi Fiyatları

ÜDY belgesi fiyatları kurs ücret tarifesine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat tablosu ÜDY seviyelerine göre değişmekte aynı zamanda milli eğitim bakanlığının oluşturduğu koşullara göre farklılık göstermektedir. ÜDY ve ODY kurs ücretleri ve belge fiyatlandırmaları için danışman firmalarla irtibat kurabilirsiniz.

ÜDY Kurs Fiyatları Ne Kadar?

ÜDY toplam ders saati 82 saat olarak hesaplanmıştır. Kursunun seviye ve muafiyet haklarına göre saat farklılıkları içermesi mümkündür. Bu süreç zarfında danışman ve eğitmen merkezlerinin uyguladığı fiyat tarifesinde farklılıklar olabilmektedir.

ÜDY  belgesi ne kadar; kurs fiyatlarına göre ÜDY belgesinin de fiyatları değişiklilik göstermektedir. Genel olarak kurs ücretleri saat üzerinden 1 ders ücreti olarak 24 TL olarak hesaplanabilmektedir. ÜDY 1, 2, 3, 4 seviyelerine göre süreç ve ders saatleri de farklılık göstermekte, doğal olarak ücretlerde de farklılıklar bulunmaktadır.

ÜDY Belge Kiralama Ücretleri Ne Kadar?

Üst Düzey Yöneticilik belgesi olarak ÜDY kiralama işlemi yapılamaz. Ancak ÜDY  belgesi olan kişi fiili olarak kurumlarda maaş karşılığı çalışabilir. Genel olarak ÜDY kiralama işlemleri yapılamadığı için bu belgeye sahip yöneticiler anlaştıkları taşıma şirketlerinde sgk’lı olarak iş başı yaparlar. Bunun yanı sıra şirkette sorumluluk alacağı için atacağı imzalar karşılığında da sorumlu olacaktır. Kiralama gibi işlemlerde ise sorumluluk tamamen kendisine  ait olacağı için fiili olarak çalışması yasal olarak daha doğru olacaktır. Bu belgeye sahip olanlar üst düzey yönetici olarak çalışacakları için maaşları asgari ücretin üzerinde olmalıdır.

ÜDY Belgesi Nereden Alınır?

ÜDY belgesi veren firmalar genel olarak danışmanlık ve eğitmenlik hizmeti vermekte olan firmalardır. Yük taşımacılık ve yolcu taşımacılık alanında kurumların ihtiyacı olan mesleki yeterlilik belgelerini devlet onaylı, Ulaştırma Bakanlığı izinli ve Milli Eğitim bakanlığına bağlı olarak sağlayabilmektedir. Üst düzey yöneticilik belgesi için bu kurs ve derslere katılmak gerekmektedir.

ÜDY Belgesi Eğitimsiz Sınavsız Ne Kadar?

Yük taşıma ve yolcu taşıma firmalarının muafiyet için de toplamaları gereken evraklar bulunmaktadır. ÜDY ücreti ne kadar ve nasıl alınır üzerine açık metinler bulabileceğiniz gibi doğrudan kurs ve eğitim işlemleri yapan firmalarla iletişim kurarak, ücretler ve muafiyet sorgulama işlemleriyle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

ÜDY Belgesi Zorunluluğu